A WordPress a világ legnépszerűbb weboldal készítő rendszere. A világ összes weboldalának több, mint 33%-a ezt a CMS rendszert használja. A WordPress többek között azért ennyire népszerű, mert könnyű installálni, és könnyűvé teszi bárki számára egy weboldal elkészítését.
Egy valamire való tárhely szolgáltatás ma már biztosít lehetőséget arra, hogy pár klikkeléssel telepíthető legyen a WordPress. A folyamat egyszerű, a WordPress telepítése 5 percnél nem vesz igénybe több időt.
Ebben a leírásban sorra vesszük a WordPress telepítés lépéseit.
Mit kell tenned a WordPress telepítése előtt
A WordPress telepítése
Első lépések a WordPress telepítése után
Mit kell tenned a WordPress telepítése előtt?
Szükséged lesz egy domainre
Ha weboldalt akarsz, szükséged lesz egy domainre, amin a weboldal megtalálható az interneten.
Ez nem nagy költség, .hu domaineket általában 2,000 Forintért bérelhetsz 2 évre.
Szükséged lesz tárhelyre
Ezen a területen már kicsit szórnak az árak, és a szolgáltatások minőségei is más és más attól függően, hogy kit választasz.
Van például olyan tárhely szolgáltató, ami a WordPress egyszerű telepítését sem támogatja. Semmiképp nem választanék ilyet a helyedben. Ha ennyire nem tartják a lépést a technikai változásokkal, az egész szolgáltatásuk csapnivaló lehet.
Kívülről nem könnyű eligazodni a tárhely szolgáltatók ajánlatai között. Hogy ne nyúlj bele valami nagyon gyenge szolgáltatásba, itt felsorolok párat, amit nyugodtan választhatsz:
A tárhely szolgáltatóknál gyakran – de nem mindig – a domain fogolalást is el tudod intézni.
A továbbiakban abból indulok ki, hogy nem egy korszerűtlen tárhely szoltáltatást vettél igénybe.
A WordPress telepítése
A tárhelyen találni fogsz egy CPanel névre hallgató felületet. Innen lehet elérni azokat a funkciókat, amikre weboldal üzemeltetése során szükséged lehet. Jó eséllyel a WordPress telepítésen kívül mást nem fogsz használni, de ha igen, itt található sok eszköz a PHP verzió frissítéstől a tárhelyen található tartalom mappába rendezett megtekintését, szerkeszétsét lehetővé tevő fájlkezelőig minden.
Tehát itt a CPanelben nincs más teendőd, mint a WordPress ikont megkeresni:
A CPanelben megkeresed a WordPresst egy kattintással telepítő szkriptet:
Ezek után pedig csupán pár adatot kell megadnod:
Még egy klikk a telepítés gombra és már kész is.