Google betűtípus – ha gyönyorű karakterek kellenek a honlapoda
Több száz ingyenes Google betűtípus közül választhatsz. Itt biztos találsz olyat, ami tetszik: Betűtípus lista
Csak egyre kell vigyázni: helyesen kell használni.
Miért fontos a Google betűtípus helyes használata?
Nem minden böngésző tudja megfelelően kezelni a Google által ingyenesen nyújtott karakterkészletet.
Több ügyfelem is belefutott már a problémába, hogy a Google betűtípus jól működött Chrome-on (ez nem meglepő, hiszen ez a Google böngészője), de nem működött Safarin, vagy Internet Exploreren.
Ha a Google font-ot megfelelően illeszted be a weboldaladba, szuperül fog működni az egész, és a látogatóid bármilyen böngészőt is használnak, gyönyörű karaktereket fognak látni.
Hogyan illesztehető be helyesen a Google font?
1. lépés: kód beillesztése a functions-php-be
Az alábbi kódrészletet illeszd be a functions.php végére:
function wpb_add_google_fonts() { wp_enqueue_style( 'wpb-google-fonts' , 'https://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300italic,400italic,700italic,400,700,300' , false ); } add_action( 'wp_enqueue_scripts' , 'wpb_add_google_fonts' ); |
Mivel sok féle rendszer és sok féle sablon van, figyelj mindenképpen, hogy ne a szülő sablon beállításait módosítds. Mingig a gereke sablonban dolgozz. Ellenkező elsetben, a szülő sablon frissítése esetén pont minden belállításod el fog veszni, és kezdheted az egészet előlről.
2. lépés: a Google link átírása arra, ahol az általad választott betűtípus található
Amikor kiválasztottad a megfelelő betűtípust, a jobb felső sarokban található + jelre kell kattintanod a kiválasztáshoz. Ezek után meg kell nyitnod a betűtípus ablakát, és már látható is lesz a betűtípus linkje. A mellékelt képen kékkel ki van emelve.
A kiemelt részt a fenti kódba kell illeszteni, és már csak egy mentés, és kész is.
Innentől a weboldal készítés során a CSS beállítások bármelyikében használhatod a betűtípust, és garantált, hogy bármilyen böngészőben tökéletesen fog működni.
Még egy tipp a Google betűtípusokkal kapcsolatban:
Csak olyan betűtípust állíts be, amit tényleg használni is fogsz. Ha túl sok betűtípust és túl sok variációt (félkövér, dőlt, stb.) állítasz be, az lassítani fogja az oldalad.
A szép betűkön kívül az oldal betöltési sebessége is nagyban hozzájárol a felhasználói élményhez, ezért ezt a szempontot ne téveszd szem elől.
Ha nem tudod pontosan, milyen betűtípust szeretnél, de láttad már egy képen, vagy akárhol a weben, itt találsz eszközket arra, hogy akár kép alapján is fel tudd ismerni a betűtípust.